Ганна Дмитрівна Сопова (1924-1943) – член підпільної антифашистської організації «Молода гвардія»

Ганна Дмитрівна Сопова (1924-1943) - член підпільної антифашистської організації «Молода гвардія»

Ганна Дмитрівна Сопова (10 травня 1924 — 31 січня 1943) — антифашистка-підпільниця, під час Великої Вітчизняної війни — член підпільної комсомольської організації «Молода гвардія» в тимчасово окупованому місті Краснодоні.

Ганна Сопова народилася 10 травня 1924 року в селі Шевирівка Артемівського округу Донецької губернії Української РСР (нині в межах міста Донецька — адміністративного центру Донецької області). У рідному селі закінчила 3 класи школи. Навчання продовжила в школі № 1 в місті Краснодоні.

У 1939 році Ганна вступила в комсомол. Була піонерської вожатою. Напередодні війни закінчила 9-й клас.

З початком Великої Вітчизняної війни Ганна за дорученням комсомольської організації займалася збором медикаментів для поранених і пляшок для «коктейлів Молотова». Потім пішла працювати плитовою на шахту № 2 біс.

Під час німецької окупації Краснодона вступила в підпільну антифашистську організацію «Молода гвардія». Ганну було обрано командиром ланки. Брала актиіну участь в роботі підпільної організації: писала і розклеювала листівки, збирала відомості про чисельність і розташуванні німецьких окупаційних військ, в ніч на 7 листопада 1942 року брала участь в акції з встановлення червоного прапора над дирекціоном.

Після початку арештів молодогвардійців на початку січня 1943 року Ганна Сопова залишилася в Краснодоні, носила передачі арештованим, планувала їх втечу.  Але 25 січня 1943 року її також було заарештовано і 31 січня 1943 року, після тортур – страчено.

Похована в братській могилі молодогвардійців на центральній площі Краснодона.

Зберегти у PDFРоздрукувати