Семен Свиридонович Антонець. Герой Соціалістичної Праці. Герой України

Семен Свиридонович Антонець. Герой Соціалістичної Праці. Герой України

Народився 20 серпня 1935 року у селі Антонці Решетилівського району Полтавської області. У 1962 році закінчив зоотехнічний факультет Полтавського сільськогосподарського інституту за фахом зоотехнік.

З 1952 року – різнороб колгоспу імені Леніна Решетилівського району. У 1954-1958 роках – інструктор Решетилівського РК ЛКСМУ. З 1958 року – завідуючий ферми, помічник бригадира комплексної бригади. У 1962-1964 роках – зоотехнік колгоспу імені Жданова села Чорноглазівка Диканського району. У 1963-1974 роках – голова колгоспу “Шлях до комунізму” села Воскобійники Шишацького району. З 1974 року – голова Шишацького райвиконкому.

З 1975 року – голова колгоспу імені Орджонікідзе. Очоливши відстаючий колгосп він за два роки зарекомендував його як одне з передових господарств області. У 1992 році господарство було реорганізоване у сільськогосподарське товариство “Обрій”. За час роботи головою сільськогосподарського акціонерного підприємства “Обрій” зарекомендував себе висококваліфікованим спеціалістом, умілим організатором сільськогосподарського виробництва. Багато уваги приділяв удосконаленню системи обробітку ґрунту, вирощуванню екологічно чистих сільськогосподарських культур, впровадженню науки і передового досвіду. Сільськогосподарське акціонерне товариство “Обрій” стало опорно-базовим господарством Мінсільгосппроду з упровадження передового досвіду в сільськогосподарському виробництві. У господарстві було запроваджено ґрунтозахисну ресурсозберігаючу біологічну систему землеробства. На фермах господарства зроблено повну реконструкцію тваринницьких приміщень, запроваджено комплексну механізацію виробничих процесів.

Указом Президента України Леоніда Кучми № 1042/1999 від 21 серпня 1999 року за визначний особистий внесок в організацію та забезпечення одержання найвищих показників з виробництва сільськогосподарської продукції, розвиток соціальної сфери голові сільськогосподарського акціонерного товариства “Обрій” Шишацького району Полтавської області Семену Свиридоновичу Антонцю присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

У 2000 році С.С. Антонець очолив приватне підприємство “Агроекологія” Шишацького району Полтавської області – єдине в регіоні господарство, що пішло по шляху біологізації землеробства. Більше 30 років тому тут відмовилися від плуга, вся земля обробляється без обертання скиби. Ще у 1978 році тут перестали застосовувати гербіциди, а трохи мінеральні добрива. Компенсується пожива ґрунту внесенням органіки та вирощуванням сидеральних культур. Дякуючи енергозберігаючій технології обробітку ґрунту, тут при будь-яких погодних умовах одержують 40-50 ц/га зернових, біля 500 центнерів цукрових буряків. Нині в господарстві 9 тисяч гектар орних земель – це землі також сусіднього Зіньківського району. Вивчити досвід ведення органічного землеробства приїжджали в господарство сотні аграрних делегацій різного рівня з усіх областей України, багатьох регіонів колишнього Радянського Союзу, а також далекого зарубіжжя – Франції, Австралії, Нової Зеландії, Польщі багатьох інших країн. На базі господарства проводять глибокі дослідження численні наукові установи системи Української академії аграрних наук, тут школа органічного землеробства. ПП “Агроекологія” є базовим господарством Міністерства аграрної політики України, Української академії аграрних наук з наукового забезпечення агропромислового комплексу. Воно є філіалом Полтавської державної аграрної академії, де студенти проходять навчальну виробничу практику.

У 2006 році балотувався до Верховної Ради від Народного блоку Литвина (№ 123 у виборчому списку), але до парламенту не пройшов.

Почесний член Української академії аграрних наук (Відділення землеробства, 12.1999), член Президії Української академії аграрних наук. Почесний професор Полтавської державної аграрної академії.

Указом Президента СРСР № УП-2383 від 14 серпня 1991 року за великий особистий внесок у забезпечення стабільних темпів зростання виробництва продукції рослинництва та тваринництва на основі застосування прогресивних технологій, впровадження передових методів організації праці та успішне вирішення соціальних питань голові колгоспу імені Орджонікідзе Шишацького району Полтавської області Семену Свиридоновичу Антонцю присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна і золотої медалі “Серп і Молот”.

Заслужений працівник сільського господарства УРСР (1988). Лауреат міжнародної премії імені Володимира Винниченка (2004). Нагороджений орденом Леніна (14.08.1991), орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (23.08.2005, за значний особистий внесок у соціально-економічний, науковий та культурний розвиток України, вагомі трудові здобутки та активну громадську діяльність); Почесною грамотою Кабінету міністрів України (15.08.2003, за вагомі трудові здобутки та значний особистий внесок у збагачення національної культурної спадщини). Почесний громадянин Шишацького району Полтавської області (2009).

У Полтаві на території Полтавської державної аграрної академії (вулиця Сковороди № 1/3) йому встановлено пам’ятник.

Зберегти у PDFРоздрукувати