Володимир Павлович Правик (1962-1986). Лейтенант, Герой Радянського Союзу

Володимир Павлович Правик (1962-1986). Лейтенант, Герой Радянського Союзу

Володимир Павлович Правик (нар. 13 червня 1962, Чорнобиль — пом. 11 травня 1986, Москва) — радянський офіцер, Герой Радянського Союзу, під час аварії на ЧАЕС начальник караулу 2-ї воєнізованої пожежної частини Управління внутрішніх справ Київського облвиконкому по охороні Чорнобильської АЕС, лейтенант внутрішньої служби.

Народився 13 червня 1962 року в місті Чорнобиль Київської області Української РСР в сім’ї службовця. Українець. Освіта середня. В органах внутрішніх справ СРСР з 1979 року. У 1982 році закінчив Черкаське пожежно-технічне училище МВС СРСР.

Під час гасіння пожежі на Чорнобильській АЕС В.П. Правик отримав високу дозу опромінення. З підірваним здоров’ям він був відправлений на лікування до Москви. Помер у 6-й клінічній лікарні 11 травня 1986 року. Похований у Москві на Митинському кладовищі (ділянка 162).

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 25 вересня 1986 року за мужність, героїзм і самовіддані дії, проявлені при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, лейтенанту внутрішньої служби Володимиру Павловичу Правику посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Нагороджений орденом Леніна.

26 квітня 1996 за виняткове особисту мужність і самовідданість, високий професіоналізм, проявлені під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС нагороджено відзнакою Президента України — зіркою «За мужність».

Зарахований навічно в списки особового складу воєнізованої пожежної частини УВС Київського облвиконкому.

Пам’ятник Герою встановлено в місті Ірпінь Київської області. Погруддя також знаходиться в Меморіальному комплексі жертвам Чорнобильської катастрофи (Київ) в Святошинському районі. Ім’я Героя увічнене на мармуровій плиті меморіалу «Героям-Чорнобильцям», зведеного в сквері на бульварі Верховної Ради Києва.