Іван Олександрович Мусієнко (1915-1989). Генерал-майор. Герой Радянського Союзу

Командир ескадрильї 6-го окремого гвардійського штурмового авіаполку капітан Іван Олександрович Мусієнко (1915-1989) у штурмовика Іл-2.

Іван Олександрович Мусієнко – командир 6-го окремого гвардійського Московського Червонопрапорного ордена Суворова штурмового авіаційного полку. Генерал-майор. Герой Радянського Союзу.

Народився 23 вересня 1915 року в селі Ямне Великописарівського району Сумської області України в сім’ї селянина-бідняка. Закінчив семирічну школу. У 1932 році приїхав до Харкова, працював на канатному заводі. У серпні 1936 року вступив до Чугуївської військову школу пілотів.

Служив в 38-м швидкісному і бомбардувальному авіаційному полку на посаді командира ланки. У складі цієї частини бився з перших днів Великої Вітчизняної війни на Західному фронті. Потім воював на Брянському, Калінінському, 1-му Прибалтійському фронтах.

Іван Олександрович Мусієнко пройшов бойовий шлях від командира ланки до командира авіаполку. З липня 1942 року по жовтень 1943 він командував ескадрильєю, яка за цей час вона зробила 652 бойових вильоти на розвідку і штурмовку військ противника.

Полк Івана Мусієнка з жовтня 1944 по січень 1945 року знищив близько двохсот автомашин, більше ста залізничних вагонів, чотири склади з пальним, десять дзотів, близько півсотні гармат протитанкової і зенітної артилерії і багато іншої бойової техніки, а також живої сили противника.

Іван Олександрович Мусієнко зробив 126 бойових вильоти. Про його ратні подвиги в роки війни неодноразово розповідала фронтова і центральна преса.

У лютому 1945 року 6-й гвардійський окремий штурмовий полк І. О. Мусієнка діяв в смузі наступу 3-го Білоруського фронту. Тут гвардійці-штурмовики, разом із авіацією Червонопрапорного Балтійського флоту, брали участь у виконанні спільного завдання: відтіснити ворожі сили від узбережжя Фрішес-Хафф і не допустити їх евакуації на косу Фріше-Нерунг. Поставлені перед полком завдання були успішно виконані. В результаті штурмових ударів нашої авіації противник зазнав великих втрат у живій силі і техніці. Також льотчики полку Мусієнка переривали комунікації, по яких здійснювалося постачання і евакуація ворожих частин Балтійським морем.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 18 серпня 1945 року за вміле командування частиною, мужність і відвагу, проявлені в боях з фашистськими загарбниками, гвардії майору Мусієнку Івану Олександровичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка».

Після війни Іван Олександрович Мусієнко продовжив службу у ВПС СРСР. У 1961 році за станом здоров’я пішов у запас. Жив в місті Львів.

генерал-майор авіації Іван Олександрович Мусієнко помер 22 серпня 1989 року. Похований на Личаківському кладовищі у Львові.

Зберегти у PDFРоздрукувати